Boleslavská štafeta vybojovala titul Mistrů republiky v dálkovém plavání

Během měsíce srpna opět pokračoval Český pohár v dálkovém plavání. Tentokrát se sjela opravdu špička celé plavecké reprezentace do Račic, kde se o tomto víkendu uskutečnilo MČR v dálkovém plavání pro starší, mladší žactvo na 5km. A dále mistrovství MČR štafet ( 4 x 1250 m ), kde poprvé ve své dlouhé existenci se podařilo sestavit štafetu staršího žactva z Mladé Boleslavi, která si v tomto složení zaplavala vůbec poprvé a hned sklidila to nejcennější a obsadila mezi žactvem úžasné 1. místo a tím získali mistrovský titul. O toto se zasloužili David Verner, Adam Pekař, Karolína Štěpánková, Eliška Flodrmanová všichni ročník narození 2007. Z celkově plavajících 50 štafet (kde plavaly takové hvězdy jako Matěj Kozubek, Vít Ingeduld, Lenka Štěrbová a i další reprezentanti ČR v dálkovém plavání) obsadila štafeta AŠMB nádherné 10. místo.

Tento víkend nebyl jen o štafetách, ale hlavně o MČR pro jednotlivce staršího žactva. Distanci 5km si zaplaval i momentálně nejlepší starší žák v Českém poháru David Verner ročník 2007, který po velikém souboji nakonec skončil na perfektním 2. místě – a stal se vícemistrem ČR za Jáchymem Ryšávkou z Boskovického plaveckého klubu a před Adamem Novotným z Vysokého Mýta. Zde nutno podotknout, že David měl pouhé 2 hodiny na odpočinek a poté nastoupil do již zmiňované zlaté štafety.

I v neděli David Verner nezahálel a tentokrát si zaplaval další kolo Českého poháru v Račicích, tentokrát na trati 3km, kde nenechal nic náhodě a tento závod vyhrál. Proto si i nadále drží prvenství v Českém poháru v dálkovém plavání mezi staršími žáky. Český pohár ještě nekončí a Davida čekají ještě minimálně 3 závody (příští sobotu v Kolíně – 5 km a pak následný víkend v Mělicích, kde si zaplave 5km v sobotu a v neděli bude následovat tzv. superfinále žactva opět na trati 5km, kde se rozhodně o celkovém vítězi Českého poháru).