5 našich plavců se představí již příští víkend na domácím mistrovství ČR

O víkendu 7. a 8. prosince zavítají do Mladé Boleslavi nejlepší 14letí plavci z celé České republiky, aby tak poměřili síly na Zimním mistrovství ČR ve své věkové kategorii.

Na tento vrchol sezóny se probojovalo celkem 168 plavců ze 69 klubů a ten boleslavský zde bude mít jednu z nejpočetnějších výprav. Náš oddíl zde bude reprezentovat pětice plavců: Michal Bednář, Karolína Maršíková, Filip Nýdrle, David Pekař a Natálka Tužilová.

Z Michala Bednáře se v poslední době stává velmi dobrý motýlkář. O tom svědčí i fakt, že se nedávno stal historicky nejrychlejším 14letým plavcem na 200 m motýlek, jakého náš klub za svou 45letou historii měl. Kromě tratí 100 m a 200 m motýlek se Michal představí ještě na tratích 100 m polohový závod a 50 m volný způsob.

Kája Maršíková je výtečnou znakařkou a kraulařkou. To dokázala již na loňském mistrovství ČR, kdy brala tři „bramborové“ medaile. Tento rok bude startovat na tratích 100, 200 a 400 m volný způsob a 100 a 200 m znak.

Filip Nýdrle v poslední době exceluje především na prsařských tratích. Jen v posledních pár měsících překonal oddílové rekordy 14letých na tratích 50 i 100 m prsa. Kromě prsařské stovky a dvoustovky se Filip představí ještě na tratích 50, 100 a 400 m volný způsob.

David Pekař zaznamenal v poslední době obrovský progres především na středních a delších tratích. Své maximum během letošního roku vylepšil třeba na patnácti stovce téměř o 2 minuty! David se postaví na startovní bloky v disciplínách 400 a 1500 m volný způsob a 200 m znak.

Největší hvězdou nejen našeho oddílu ale zřejmě celého Mistrovství bude Natálka Tužilová. Tato členka české juniorské reprezentace má v držení 11 českých rekordů! Na loňském MČR vybojovala pět individuálních zlatých medailí a jedno stříbro.

Přijďte podpořit o víkendu 7. a 8. 12. boleslavské plavce. Závody začínají oba dny v Městském plaveckém bazéně od 9 hodin. Rozpis jednotlivých disciplín naleznete zde.