2. ročník plaveckého svátku je za námi – Výsledky Swim Festu

V sobotu 24. června si mohli v mladoboleslavském bazénu vyzkoušet atmosféru plaveckých závodů všichni, kdo mají tento sport rádi.

Na startovních blocích bylo možné vedle sebe vidět účastníky Mistrovství světa, juniorské reprezentanty, medailisty z MČR i ty, kteří adrenalin plaveckých závodů zažívali poprvé v životě.

V nejmladší kategorii do 10 let z řad veřejnosti se našla pouze jediná odvážlivkyně troufající se poprat s tratěmi 25 prsa a 25 volný způsob. Nicol Peršlová obě tratě za velkého potlesku publika zvládla na výbornou.

Ostatní kategorie již byly samozřejmě početněji obsazené. V té nejprestižnější, Elite, se nejlépe dařilo kladenskému Martinu Zikmundovi, který kromě vítězství na 100m motýlek, 100m volný způsob a 100m polohový závod ovládl i celkové bodování napříč disciplínami. Druhý v celkovém pořadí skončil Martin Dřevínek z Lokomotivy Beroun a bronz vybojoval pro boleslavské barvy domácí Jiří Janovský.

Nejúspěšnější boleslavskou plavkyní byla Alžběta Nováková, která ve svých 13 letech vybojovala krásné 11. místo v celkovém pořadí, kde se nerozlišovalo pohlaví ani věk.