17 našich plavců se představilo na Poháru nejmladšího žactva v Kutné hoře

V sobotu 10. 6. 2017 se konaly v Kutné Hoře plavecké závody Středočeského poháru nejmladšího žactva a Malá cena Nymburka, kam zamířili i mladoboleslavští plavci v celkovém počtu 17 plavců vyplavat si nějaký ten cenný kov na krk nebo osobáček.

Již v první disciplíně 50znak si pro bronz doplaval Štěpán Komárek, který je v závodní dráze teprve chvíli přičemž ukázal, že patří mezi malé talenty Boleslavského oddílu. V žačkách si v této disciplíně nejlépe vedla Olivie Kateřina Tůmová (17. místo). Na 100 polohový závod si na stupínek nejvyšší vystoupal Štěpán Volf a 3. místo bral Štípek Šimon. Mezi žačkami Viktorie Fišerová 2. místo a do první desítky se vešla i Bartoníčková Tereza.

V sedmé disciplíně dopoledního programu byl 100 volný způsob, kde si pro bronz přidal ke své sbírce Volf Štěpán, 6. místo obsadil Štípek Šimon, 7. místo Štěpánek František a 8. místo Štěpán Komárek. 6. místo ve stejné disciplíně žaček si vyplavala Bartoníčková Tereza.

Další disciplínou byl 100m polohový závod, kde si doplaval pro 3. místo Štěpán Volf, 4. místo Štípek Šimon a 7. místo František Štěpánek. A nebyla by to Viktorie Fišerová, aby si ve své oblíbené disciplíně nedoplavala pro zlato. V závěru dopoledního programu se plavaly smíšené štafety 4x50PZ, kde Boleslavští prckové ukázaly sílu, kterou mají ve štafetách a vyplavaly si 1. místo ve složení Bartoníčková, Štípek, Fišerová, Volf. V odpolední části se pokračovalo v heslu, se kterým tam Boleslavští plavci přijeli, a to “Plaveme dobře a plaveme rádi, tak proč si nejít pro medaile”. Svou sbírku cenných kovů si vylepšili Šimon Štípek na další 2 bronzové, Štěpán Volf 1. zlato a 1.bronz. Ale není to jen o pár plavcích, kteří si dosáhli na medaile, ale i těch nejmenších, kteří se ze závody teprve seznamují jako třeba Antonín Vinš, Lukáš Janda, Barbora Dudková, Markéta Klainová, Bohumil Stadník, Olivie Kateřina Tůmová, Jandová Kateřina a bylo to jejich první poměření sil v rámci středočeského kraje. Tito malí plavci zaslouží velkou pochvalu za to, jak reprezentují oddíl, protože i oni přináší body do celkového pořadí družstev. Mezi velké naděje, které se s ohledem na svůj věk umísťují na závodech ve středu výsledkových listin, je teprve 6. letá Natálie Štěpánková a Eliška Převrátilová. Ty za sebou nechávají i o 2 roky starší soupeřky. Děkujeme za skvělé výkony a přejeme všem našim malým svěřencům pěkné prázdniny.

Libor Štěpánek

Kompletní výsledky jsou ke stažení zde.