Zlato, stříbro a mnoho osobních rekordů na krajském přeboru dorostu a dospělých

Jako již tradičně se do pražského Podolí sjeli nejlepší plavci ze Středočeského kraje a Prahy, aby se utkali o tituly krajských přeborníků na padesátimetrovém bazéně, závodilo zde celkem přes 300 plavců. Nesměl u toho chybět ani náš oddíl, který jelo reprezentovat pět plavců ve složení: Janovský, Komárek, Pařízek, Štípek, Volf. Dorostenci měli po minulém víkendu, kdy se konalo mčr juniorů, pauzu, takže výprava nebyla tak početná, jak bývá zvykem.

Pro mladší plavce byla tato akce především zkouškou do let budoucích, aby vyzkoušeli závodní tempo těch nejlepších z kraje, což znamenalo, že si na medailové pozice budou muset ještě minimálně rok počkat, rozhodně se však svými výkony neztratili. Důkazem budiž mnoho osobních rekordů: Štěpán Komárek proměnil šest z osmi svých startů v osobáky, jeho nejlepší umístění bylo páté místo na 200m motýlek, a kromě jedné tratě skončil pokaždé do desátého místa. Šimon Štípek zaplaval tři osobní maxima a nejlépe skončil devátý na 200m znak, určitě je v jeho silách i lepší umístění, je třeba však zapracovat na technice, především u znaku. Štěpán Volf ze svých devíti startů pouze jediný neproměnil v osobní maximum a zaznamenal z naší výpravy největší zlepšení, v tvrdé konkurenci to ale stačilo “pouze” na dvě třináctá místa – na 400m volný způsob a 200m polohový závod.

Starší plavci si také nevedli špatně, Matěj Pařízek skončil dvakrát osmý – na 100m a 200m motýlek. Za zmínku stojí i jeho desáté místo na 50m motýlek, kde stačilo zajet o 6 desetin lepší čas, tedy stejný, jako zaplaval před měsícem, a byl by z toho bronz, tak snad příště. Jiří Janovský začal čtvrtým místem na 50m prsa – umístění, které nepotěší žádného sportovce. Chuť si však spravil hned další den, kdy se po dlouhých pěti letech stal krajským přeborníkem na 100m prsa, dokonce v osobním rekordu 1:09,53 !! Jako doplněk pak ještě na závěr přidal stříbro na 200m prsa.

Za půl roku uvidíme, jestli letos přibyde ještě nějaký krajský přeborník, tentokrát na krátkém bazéně v Kladně v půlce listopadu. Za přípravu patří velký dík i trenérům.

Kompletní výsledky zde: Krajský přebor dorostu a dospělých – výsledky