Zimní pohár Středočeského kraje žactva ročník 2007 a 2008

O víkendu 24. – 25.11.218 se uskutečnil Zimní pohár Středočeského kraje žactva na Kladně, na který dorazili v nejpočetnější skupině i Boleslavští plavci. Závody svou důležitostí patřily jako vstup pro kvalifikaci na Zimní poháry ČR. Ve  štafetách, kde plavci AŠMB svedli největší boje s oddílem Lokomotiva Beroun, nakonec vybojovali v sobotu 2x 2. místo a 4. místo. V individuálních disciplínách si mezi chlapci ročníku 2007 počínal nejlépe  Michael Švásta, který byl 6x zlatý. David Verner bral dvakrát zlato,  jednou bronz a stříbro, a Ondřej Hašlar si vyplaval jednou stříbro a bronz, stříbro si vyplaval na nejdelší trati 800m vz i Jan Hoferek. Mezi dívkami ročníku 2007, kde konkurence dívek byla hodně nabitá a plavecky skvěle připravená, to nejlépe plavalo Daniele Havelkové, která si vybojovala dvě stříbra a tři bronzy, další medailová plavkyně Lada Máková brala bronz. Třetí místo na 100m znak těsne uniklo Magdaleně Škodové, která tak skončila čtvrtá. Taktéž Markétě Holbové na 50m znak – skončila na pátém místě (na stříbro chyběla pouhá půl vteřina).

V kategori žáci 2008 se prosadilo více našich plavců. Štěpán Komárek dvakrát stříbrný, pro své stříbrné si doplavali i Šimon Štípek, František Štěpánek a mezi medailisty se přidal i Štěpán Volf se svým bronzovým umístěním. O velké překvapení se postarala mezi dívkami Vanesa Hartychová, která sbírá zkušenosti závod od závodu a celkovou bilancí třech zlatých a jedné stříbrné těsně šlape na paty doposud jedničce tohoto ročníku Viktorii Fišerové, která si proměnila všechny své rozplavby v cenný kov, tři zlaté, jedno stříbro a dvakrát bronz. V závěru byli na programu opět štafety, obsazenost a výkony všech štafet byli opravdu obdivuhodné a do posledních okamžiků  vždy nervy drásající pro trenéry  i samotné plavce. Naše štafety si v neděli vybojovali, žáci zlato,  dívky stříbro a čtvrté místo, další nedělní štafetou byl 4 x 50m polohová štafeta mix, kde dva kluci a dvě holky brali další střibro. Další skvělá umístění v první desítce a přísun bodů do oddílového bodovaní zaznamenali Eliška Flodrmanová, Nikol Etrychová, Karolína Štěpánková,  Tereza Bartoníčková a Zuzana Převrátilová. Celkové  vystoupení Mladoboleslavských plavců s hodnocením trenérky Lenky Cibulkové byla velice úspěšná. Přejeme všem plavcům skvělé výkony na Pohárech ČR, které se konají již příští víkend, pro ročník 2007 na domácí půdě v Mladé Boleslavi a ročník 2008 nás bude reprezentovat v Jablonci nad Nisou.