Zimní mistrovství ČR dvanáctiletého žactva

Nejlepší dvanáctiletí plavci z Čech a Moravy, kteří se nominovali na tuto prestižní událost na jednotlivých krajských přeborech, se sjeli o víkendu 1.12.-2.12.2018 na Zimní mistrovství České republiky do Prostějova.

Z oddílu AŠMB odjela na tuto vrcholnou akci zimní sezóny čtyřčlenná výprava plavců, Bruno Brejcha, Jakub Mittner, Simona Šindlerová a Jakub Turek. Všichni naši plavci měli bohužel velké tréninkové manko vzhledem ke zdravotním komplikacím, a tak očekávání byla spíše opatrná.

Jakub Mittner získal bronzovou medaili na trati 1 500 m volný způsob po strhujícím boji o tuto příčku, kdy rozhodovalo posledních padesát metrů. Odměnou za tento výkon mu je i překonaný dvanáct let starý oddílový rekord v této disciplíně, který vylepšil o 10 sekund. Ve třech dalších startech Jakub obsadil umístění v top 10, dva výkony vzhledem k začínající viróze skončily na 11. a 13. místě. Bruno Brejcha nenechal nikoho na pochybách o jeho stoupající plavecké úrovni na motýlových tratích. Naprosto úžasné čtvrté místo na 200 m motýlek s osobním zlepšením o více než 5 sekund je obdivuhodný výkon, stejně tak 8. místo na 100 m motýlek. Bruno obsadil dále dvakrát 16. a dvakrát 21. místo. Jakub Turek jako specialista na prsové disciplíny, na nich uhájil elitní desítku, když obsadil 6. místo na 200 m prsa a 9. místo na 100 m prsa, k tomu bral 15. místo a třikrát místo ve třetí desítce. Simona Šindlerová i přes dlouhodobé zdravotní komplikace vybojovala skvělé 12. místo na náročné trati 400m polohový závod, v dalších disciplínách získala dvacáté umístění a dvakrát umístění ve třetí desítce.
Všichni plavci předvedli krásné a bojovné výkony na samé hranici svých možností. Gratulujeme!