Začal Český pohár v dálkovém plavání

V letošním roce opět probíhá Český pohár v dálkovém plavání. Mladou Boleslav jako v minulých letech reprezentuje plavec AŠMB David Verner ročník 2007. V letošním roce již v kategorii mladšího dorostu (2006-2007).

První závody David absolvoval první víkend v červnu, a to hned velkou výzvou 15 km na rybníce Špinka. Výzva to byla se vším všudy. Teplota vody 18,2 °C a vzduch okolo 17 stupňů. David se s touto tratí popral na výbornou a obsadil v mladším dorostu 1. místo.

Druhý den po těchto závodech odcestoval na soustředění SCM dálkového plavání (jde o výběr dálkoplavců, do kterého se dostanou vždy jen 3 nejlepší z ročníku z celé ČR), zde nabíral další a další tréninkové kilometry.

Následnou sobotu, tj 10. 6. následovalo 2. kolo ČP v Tovačově. Zde byla opět voda pod 20 stupňů. A tentokrát se David představil na trati 10 km, kde celkově mezi muži obsadil 2.místo.

Dalším víkendu 17. – 18. 6. 2023 se uskutečnilo MČR v dálkovém plavání na Sečské přehradě. Tratí, na které se konalo MČR, byla olympijská disciplína, tedy 10 km. Zde David mezi dorostenci obsadil vynikající 3. místo. Podmínky opět nebyly ideální, voda pod 20 °C a vzduch též chladný. Celý závod byl hodně dramatický nejen k výkonům závodníků, ale i o tom, zda se závod vůbec stihne dokončit, vzhledem k tomu, že se blížila bouřka, která by mohla závod předčasně ukončit. Naštěstí nabrala ale jiný směr a Sečské přehradě se vyhnula.

Sezóna dálkoplavců je velmi náročná, a tak se David opět o víkendu 24. 6. – 25. 6. vydal závodit. Tentokrát se závod konal v Plzni na Boleveckém rybníku. Počasí i teplota vody byla příznivá. V sobotu David plaval 10km trať, kde vybojoval mezi dorostenci 2. místo za Denisem Borovkou (2005). V neděli David absolvoval trať na 5 km, kde se mu podařilo pokořit hranici jedné hodiny. Celkově si o tomto víkendu vybojoval v součtu časů na 10 km + 5 km, krásné 5. místo – toto umístění je bez rozdílů kategorií a což je o to cennější. Po 4 závodních víkendech je David zatím v ČP v mladším dorostu na 1. místě.

Dále bude bojovat o cenné body do Českého poháru v měsíci červenci, srpnu a vyvrcholením by mělo být září, kde 2 víkendy po sobě budou velmi těžké závody. První víkend v září by měl David absolvovat MČR na 20km ve veslařském kanálu v Račicích a následný týden bude pokračovat posledním kolem ČP ve volné vodě v Mělicích z něhož vyjdou výsledky do následného super finále, které se koná v měsíci listopadu v Krnově – tentokráte již v krytém 25 m bazénu, kde se závodí pouze na 5km trati.