Zhodnocení a výsledky Krajského přeboru dospělých a dorostu

Páteční odpoledne a sobotní den v pražském plaveckém stadionu v Podolí patřil plavcům. Konaly se zde přebory Středočeského kraje a Prahy s početným zastoupením 24 oddílů. Nesměla samozřejmě chybět také sestava Autoškody Mladá Boleslav, která od loňského roku, kdy se podařilo kvalifikovat pouze 9 závodníkům našeho klubu, posílila na celkem 21 přijatých, což je velké zlepšení a dobrá vizitka nejen trenérů, závodníků, ale také plaveckého výboru.

První část závodů, která odstartovala v pátek nejkratším kraulovým sprintem ukázala, že i nejmenší setiny rozhodují. Rozestup našich čtyř nejrychlejších plavců byl pouhé 2 desetiny vteřiny, avšak na stupně vítězů nedosáhli. Zanedlouho poté se již ale medailové ambice našeho klubu vyplnily, Jirka Janovský vybojoval třetí místo na 50m prsa časem 33,34 a ukázal, že rozhodně nepatří do starého železa. Dále byl k vidění “generační” souboj našich předních motýlkářek Petry Zemanové a Veroniky Tondrové na 100m delfín, lépe z něj o necelé dvě desetinky vyšla Petra a ukázala své mladší kolegyni, že se stále ještě má co učit. Michal Lhotka pěkným sedmým místem a časem 4:35,57 na 400m kraul opět prokázal, že ho delší tratě nezlomí a pilně se připravuje na letní sezónu dálkového plavání.

Sobotní celodenní program byl zahájen opět v rytmu sprintů, tentokrát si přišli na své znakaři. Honza Černík dal zapomenout na páteční nevýrazné výkony a bronzovou medailí na padesátimetrovém znakovém sprintu si zajistil potřebné sebevědomí a v odpolední části programu poté zopakoval bronzový úspěch na 100m volný způsob. Zanedlouho však již následovala pro mnohé děsivá trať – 200m motýlek, která je pouze pro odvážné. I z našich řad nastoupilo pár odvážných, za povšimnutí stála odveta Petry a Verči, kde Petře došly síly a nestačila na mladší kamarádku. Nenechala si ale zkazit chuť a následně si sedmým místem na 50m motýlek vytvořila osobní maximum 31,77. Na nejdělší prsařské trati jsme byli svědky zajímavého duelu Natalie Stránské s Markétou Tužilovou, kde Markéta poprvé porazila doposud suverénní Natku o 8 setin vteřiny. Závěrem celých závodů bylo 800m volný způsob, na které mimo jiné nastoupil Janek Černý s cílem pokořit desetiminutovou hranici, což se mu podařilo a časem 9:58,9 si splnil cíl.

Mladším závodníkům našeho oddílu zatím padesátimetrové bazény moc nesedí, a tak si na lepší výkony musí ještě nejaký ten čas počkat, nicméně určité zlepšení bylo znát a zkušenosti se soupeřením s nejlepšími plavci našeho kraje určitě do budoucna ocení a snad je to movituje v tomto pěkném sportu pokračovat i nadále.