Veteráni přivezli z MČR Masters 6 zlatých

Zlín hostil 39. letní mezinárodní Mistrovství ČR Masters v plavání. Plavci celkem ze sedmi států se jeli utkat o mistrovské tituly veteránů. Náš klub vyslal nakonec pouze tři zástupce, což je nejmenší účast za posledních deset let, kdy se dal dohromady tým veteránů v MB. Jen pro představu – v roce 2015 nás jelo na MČR masters reprezentovat 19 plavců. Nicméně i s tak malou účastí se podařilo všem našim třem plavcům vyplavat mistrovský titul.

Do zlínských vod vyrazilo trio – Jiří Janovský, Radek Šitera a Lukáš Sobotka. Sobotní dopolední program zahájil Lukáš šestým místem na 50m volný způsob, jednalo se o jediné umístění mimo medailové pozice. Poté přišlo naše první zlato – 200m polohový závod si Jirka v kategorii pohlídal a zvítězil. Odpolední program přinesl další úspěchy, Radek Šitera si dojel pro zlato na 50m motýlek a Lukáš Sobotka vyplaval svoji premiérovou „zlatonku“ na 100m znak. To hlavní však přišlo na 200m prsa, kdy Jirka vyhrál v kategorii, celkově na čas a také v absolutním pořadí na masters body, napravil tak podzimní „neúspěch“ ve formě druhého místa a vrátil se zpět na výslunní. Sobota pak byla zakončena večírkem v hotelu Inter, kdy organizátoři připravili pro plavce bohatý program, nechybělo ani vystoupení zlínské taneční skupiny Unique Queens, která si připravila vystoupení alá brazilský karneval, moravská pohostinnost se vším všudy. Druhý den v neděli dopoledne začal nejdříve Lukáš stříbrnou příčkou v královské disciplíně na 100m kraul. Radek poté vyplaval své druhé zlato na 100m motýlek a celé vystoupení zakončil Jirka tratí 200m znak a třetím zlatem pro něj. Celkově tak naši plavci přivezli 6 zlatých a jedno stříbro – na to, že vyrazili v omezeném počtu, velmi slušný výsledek.

Našim nejstarším plavcům patří gratulace za výbornou reprezentaci oddílu, je třeba pochválit i organizátory závodů, vše proběhlo bez problémů, rychle, a ačkoli zlínský bazén nepatří k nejrychlejším, tak jsme byli svědky kvalitních výkonů. Pro většinu plavců se jednalo i o generální zkoušku před mistrovstvím Evropy, které se bude konat na přelomu června a července v Srbsku v Bělehradu. Gratulujeme!