Velká cena Chomutova za účasti čtyř boleslavských plavců

Pátek a sobota patřila v Chomutově plavcům, kteří se zde sjeli utkat o Velkou cenu. Nesměla chybět ani výprava našeho oddílu ve složení: Jirka Janovský, Michal Lhotka, Matěj Pařízek a Kačka Tancmanová. Celkem startovalo 37 oddílů, drtivá většina z ČR, ale dorazila i výprava Německa a překvapivě také Islandu, ve které byla největší hvězdou prsařka Hrafnhildur Lúthersdóttir (šestá na 100m prsa na olympiádě v Riu). O konkurenci se postarala i téměř kompletní výprava české reprezentace a tak měli naši plavci co dělat, aby drželi krok.

Nejlepšího umístění dosáhla Kačka Tancmanová čtvrtým místem na 400m volný způsob, mezi muži pak Jirka osmým místem na 200m prsa, do elitní desítky se dostal ještě devátým místem na 50m prsa a o jedno místo tak přišel o finále. Mezi TOP10 se proplaval také Michal Lhotka na obě čtyřsetmetrové tratě, kde skončil devátý. Matěj skončil nejlépe 17. mezi dorostenci, ale na několik tratí si zlepšil svá osobní maxima. První závody sezóny tak byly víceméně zkouškou na nadcházející zimní období, které bude oproti letnímu o polovinu kratší, jelikož MČR se koná již na konci listopadu.