Velká cena Olomouce

O uplynulém víkendu se konaly plavecké závody v Olomouci s mezinárodní účastí, jichž se účastnili i mladoboleslavští plavci. Jednalo se o druhé závody na 50m bazénu, které testovaly připravenost staršího žactva, dorostu a dospělých.

Náš oddíl reprezentovali Verča Tondrová, Adéle Bolková, Michal Lhotka, Matěj Pařízek, Janek Černý, Jirka Janovský, Honza Bucha, Radek Šitera a Honza Hoferek.

Výprava se nesla ve velmi pozitivních duchu. Na většině plavaných tratí si naši borci stanovovali nová osobní maxima, čímž těšili nejen sebe, ale hlavně uřvaného trenéra, který vše sledoval z kapitánského můstku.

Největších úspěchů dosáhla Verča Tondrová spolu s Jirkou Janovským. Verča 2. místem na 200 VZ, 3. na 100 VZ a dalšími umístěními v TOP 15. Jirka poté 15. na 200 PZ, dvěma desátými (100 P, 50 P) a osmým místem na 200 P. Jirka navíc na všech tratích překonal své dosavadní rekordy na dlouhém bazénu.

Mezi velkou konkurencí se na svých tratích neztratili Janek Černý (200 M 11.) a Michal Lhotka (200 VZ 14.). Další umístění potom směřují do TOP 20 a dál. Za zmínku stojí i čas Honzy Hoferka na 50m VZ 26,61, což je na čtyřicetiletého veterána pěkný výkon.

Aktuální forma našich plavců je dobrá a neustále se zvedá. Stále je ale na čem pracovat a co zlepšovat. Následující měsíce tak budou pro kvalifikaci na MČR klíčové. Výkony našich plavců hodnotím kladně a přeji jim výdrž v tréninku.

trenér Jan Muzikant