Shrnutí sezóny 2023

Konec roku 2023 znamená i zakončení zimní sezóny, která se plynule po svátcích přesunula do začátku té letní. Je třeba shrnout klíčové okamžiky a úspěchy našeho klubu v nedávné sezóně, která byla sice kratší, než ta letní, avšak o to intenzivnější.

Vše začalo na konci letní sezóny, kdy naši nejstarší plavci zamířili na Mistrovství světa do japonské Fukuoky. Podařilo se nám dosáhnout historických umístění – naše kvarteto ve složení (Jan Hoferek, Jiří Janovský, Blanka Grulichová a Markéta Pekárnová) si odvezlo několik umístění v TOP10. V kraulové štafetě jsme pokořili český rekord masters v kategorii 160+. Individuálně jsme dosáhli těchto výsledků: Jan Hoferek 11. místo, Blanka Grulichová a Jiří Janovský 5. místo, Markéta Pekárnová 4. místo. Tito tři navíc vytvořili české rekordy ve svých kategoriích.
I mladší plavci si vedli skvěle. Z Poháru Čech desetiletých plavců v České Lípě jsme přivezli několik medailí. František Hulčík získal 4 zlaté a jednu stříbrnou, Linda Máková 5 zlatých a jednu bronzovou. Štafeta (Eliáš Patrik, Dutá Anežka, Máková Linda, Hulčík František) si odnesla bronz. Na Poháru jedenáctiletých získala Barbora Jandová zlato a bronz. Ze Zimního Mistrovství ČR mladšího žactva si Anetě Sedláčkové připadlo stříbro a tři bronzy.

Největší úspěchy jsme dosáhli na Mistrovství ČR staršího žactva, kde František Musil ovládl všechny své disciplíny, získal 6 zlatých a navíc vytvořil český rekord třináctiletého žactva. Adriana Landová získala bronz. Štafeta (Šrámková Barbora, Horáková Sára, Štěpánková Natálie, Sedláčková Eliška) vybojovala stříbro, štafeta (Prchlík Karel, Horáková Sára, Sedláčková Eliška, Musil František) bronz a další bronz jsme získali ve složení (Prchlík Karel, Horáková Sára, Štěpánková Natálie, Musil František).

V dálkovém plavání se mezi mladšími dorostenci stal mistrem ČR na trati 20 km i celkovým žebříčkem českého poháru pro rok 2023 David Verner, který obsadil páté místo celkově.
Na Mistrovství ČR masters v České Lípě se veteráni Blanka Grulichová, Jiří Janovský, Ondřej Eliáš, Radka Brabcová a Radek Šitera stali mistry.

Kromě medailových umístění v národních soutěžích jsme vynikli i na krajských přeborech, kde jsme získali mnoho titulů přeborníka kraje. Oddílové rekordy padaly nejen v absolutním pořadí (vzhledem k vzestupné formě našich dorostenců, kteří se připravují na přechod mezi dospělé), ale i v jednotlivých kategoriích.
Nejen zimní sezóna, ale celý rok 2023 byl pro náš klub úspěšný a doufáme, že následující bude alespoň stejně kvalitní, co se týče výkonů a osobního zlepšení. Dík patří nejen plavcům, ale i trenérům a činovníkům klubu.