První opravdu velké závody pro desetileté – Letní pohár ČR

V sobotu 11. 6. 2016 se v Jindřichově Hradci konaly první opravdu velké závody pro desetileté plavce – Letní pohár ČR. Z Mladé Boleslavi se do tohoto závodu kvalifikovalo 5 plavců (Radek Juhás, Jakub Mittner, Eliška Tancmanová, Jakub Turek a Kryštof Zouhar).  Závody byly netypické tím, že byly pouze jednodenní. Naše závodníky čekal tedy perný den. Hned zpočátku je třeba zmínit, že naším nejúspěšnějším plavcem byl Jakub Mittner, který dokázal každý svůj individuální start proměnit v cenný kov. Za celý den Jakub inkasoval 3 x stříbrnou medaili a 3 x bronzovou medaili. Pevně všichni věříme, že se mu příště podaří sbírku rozšířit i o zlato, které bychom mu přáli právě pro jeho nesmírné odhodlání a bojovnost.

V dopoledním programu se naše pětice plavců ukázala celkem 12 -krát v osmi disciplínách. Hned v druhé disciplíně 100m znak Jakub Mittner překonal své osobní maximum a s časem 1:26,7 skončil třetí. Překonání osobních rekordů bylo pro Jakuba M. nezbytné i pro získání 2. medaile během dopoledne v disciplíně 100m motýlek a s časem 1:39,5 skončil na 3. místě. Jakub M. rovněž velmi vylepšil svůj čas v disciplíně 400m kraul, kde doslova vybojoval stříbro. Ani ostatní děti z Mladé Boleslavi se nedaly zahanbit a překonávaly svá osobní maxima, co to šlo. V disciplíně 100m PZ skončili chlapci Kryštof Zouhar a Radek Juhás společně na 13. místě shodným časem 1:35,3. Tato disciplína se podařila i Elišce Tancmanové, která posunula svůj osobní výkon na čas 1:36,7. Jakub Turek zase předvedl velmi hezký výkon v disciplíně 50m prsa, kde svůj přihlášený čas překonal o téměř dvě sekundy a čas 48,8 mu stačil na 14. příčku.

Dopolední program skončil báječným závodem štafet, kde naši chlapci předvedli skvělou týmovou práci a ve závodě 4 x 50m polohová štafeta skončili třetí s časem 2:58,2.

I odpoledne bylo nutné nepolevit a naše závodníky čekala druhá snad ještě namáhavější část dne. Hned první odpolední disciplína 100m volný způsob byla dobře obsazena našimi plavci. Jakub Mittner se v nejrychlejší rozplavbě opět postaral o medaili a s časem 1:15,8 vybojoval druhé stříbro. Radek Juhás dokázal rovněž hezkým časem vybojovat 15. pozici. Naší jediné závodnici Elišce T. se zde také podařilo a kousek posunout hranici osobního rekordu. V prsařských soubojích si opět vedl Jakub Turek, který v disciplíně 100m prsa dosáhl na 18. místo a časem 1:49,0 vylepšil svůj osobní rekord o téměř dvě sekundy. V disciplíně 50m znak nastoupila celá čtveřice našich chlapců. Jakub Mittner doplnil i v této disciplíně svou sbírku medailí o další cenný bronz, Radek Juhás ve velkém osobním zlepšení dosáhl na 10. místo a za zmínku stojí i 20. místo Jakuba Turka, který ovšem dokázal přepsat svůj osobní rekord o 3,3 sekundy na této krátké trati. Velmi těžká disciplína pak čekala na Kryštofa Zouhara, který v disciplíně 200m PZ obsadil krásné 5. místo. Posledním závodem Jakuba Mittnera byl závod na 200m VZ. I zde Jakub prokázal, že se prostě nevzdává, překonal únavu a v čase 2:45,8 získal 2. stříbro. Na Elišku Tancmanovou také čekala teprve ta nejtěžší disciplína 400m kraul. Eliška se s touto disciplínou poprala s velkou odhodlaností a veliké podpory povzbuzujících kamarádů z týmu vydržela prát se ze všech sil až do cíle. K cíli doplavala v čase 6:36,8 a ten ji vynesl na 6. místo. Velkým úspěchem je další posunutí osobního maxima na této trati o 4,4 sekundy.

Posledním závodem v tomto náročném dni byl závod štafet na 4 x 50m kraul. Naši 4 hoši opět předvedli to nejlepší a jejich výkon stačil na 4. místo. Celkový čas (2:37,2) byl však nad očekávání dobrý a všichni naši závodníci opouštěli bazén s dobrým pocitem a hezkými zážitky.