Plzeňské sprinty vyšly našim plavcům na výbornou

Plzeňské sprinty 2023 patří tradičně mezi nejlepší mezinárodní plavecké závody konané v ČR, za účasti
zvučných jmen, jako jsou například B. Seemanová, M. Knedla, O. Gemov a další plavci, kteří patří
mezi TOP plavce v republice.

Od čtvrtka 12.10 do neděle 15.10 poměřovali své plavecké formy i Boleslavští dorostenci a junioři pod vedením Honzy Buchy a rozhodně ukázali, s jakými ambicemi se
připravují na vrchol zimní sezóny – na MČR. V rozplavbách se dostávali do finálových rozplaveb a
pokořovali své osobáky, posouvali hranice oddílových rekordů a skvělá umístění nejen v absolutním
pořadí, ale i ve svých kategoriích. Ve čtvrtek předvedl parádní výkon Kuba Mittner na 800VZ, kde
zaplaval čas 8:25,24 a umístil se na 7. místě. Kuba pokračoval i postupem v pátečních finálových
rozplavbách na 200Z „B“ finále, kde skončil na 1. místě s časem 2:06,78, David Verner také „B“ finále na 200M
s časem 2:11,10 a 7. místem, Jakub Turek postoupil z rozplaveb do semifinále na 50P
časem 29,51, do sobotních finálových rozplaveb se probojoval na 100P, kde zaplaval
čas 1:05,95 a skončil v „B“ finále na 10. místě. Jakub Mittner, který plaval ve finálové rozplavbě
na 400vz, kosmeticky upravil svůj osobní rekord a dohmátl na skvělém 7. místě. Nedělní
soutěžní den byl pro Kubu Mittnera asi ten nejlepší, protože se mu podařilo na 200Vz posunout svůj
osobák a vyplavat si v „B“ finále 3. místo a to s časem 1:53,65. Za zmínku stojí, že Kuba Mittner se
svými výkony na 200vz, 400vz a 800vz dostal do I. výkonnostní třídy. Kvalitní výkony předvedli podle slov trenéra, který byl
spokojený se svými svěřenci a s osobáky, které zaplavali v nabité konkurenci, všichni plavci AŠMB. Dřina spolu s dobře odvedenými tréninky posouvají plavce do vyšší