Plavci závodili v Mostě

Do Mostu se sjeli plavci z České Republiky, Německa a Ukrajiny na v pořadí 11. ročník Vánočních plaveckých závodů, kde se sešlo přes 350 plavců. Nesměla chybět ani mladoboleslavská výprava, která čítala čtyři muže a jednu ženu. Za bloky se z našeho družstva postavili: Adéla Bolková, Jan Bucha, Jiří Janovský, Jan Černý a Stanislav Hejl.

Adéla jako jediná zástupkyně našeho oddílu mezi ženami skončila dvakrát v první desítce, osmá doplavala na 50m prsa časem 38,59 a desátá skončila na 100m volný způsob, kde si vytvořila i osobní maximum. Osobák si také zaplavala v hlavním závodě na 100m polohový závod – 1:18,25, to však stačilo pouze na třinácté místo.

Mezi muži se nejvíce dařilo Jirkovi, který skončil dvakrát třetí. Poprvé v hlavním závodě na 100m polohově časem 1:02,94 a podruhé na 50m prsa časem 32,43, kde mu na prvního a druhého, kteří měli stejný čas, chybělo pouhých 5 setin. Janek vyplaval pěkné šesté místo na 50m motýlek osobním maximem 28,81. Na ostatní tratě se musí ještě zlepšit. Standa předvedl své prsařské kvality a časem 35,66 obsadil desáté místo. Honza Bucha po nepodařeném startu na svou hlavní disciplínu 50m volný způsob skončil časem 27,32 čtrnáctý, časy ze štafet ale napovídají, že mohl být klidně mezi deseti nejlepšími.

Ve štafetových závodech se našemu týmu dařilo nad očekávání dobře, nejdříve skončili druzí na 4x50m polohový závod, kde podlehli pouzé domácímu plaveckému oddílu, favorizovaná štafeta z Chomutova byla diskvalifikována už na prvním znakovém úseku. Na štafetu volným způsobem už plavecký oddíl z Chomutova vyhrál, následován těsně domacím oddílem z Mostu a naši borci skončili třetí. Snad se jim bude i nadále ve zbytku sezóny dařit a třeba se podaří i kvalifikace na zimní MČR v Plzni.