Plavci těžili cenné kovy na domácím krajském přeboru

Nejlepší plavci ze Středočeského kraje a Prahy se sjeli v pátek a v sobotu do Mladé Boleslavi, aby se utkali o tituly krajských přeborníků. Celkem 24 oddílů, 263 plavců, mezi nimi 28 plavců z domácí AŠMB, bazén praskal ve švech. Medailových úspěchů bylo ze strany našeho klubu k vidění opravdu hodně, důkazem byť 30 medailových umístění, z toho 6 plavců vybojovalo titul přeborníka kraje.

Začneme ženami, kde rozhodně nejmilejší překvapení předvedla “sváteční” plavkyně a toho času trenérka družstva B – Simona Šindlerová, která po čtyřech bronzech urvala zlato na 100m znak a k tomu ještě překonala na 100m volný způsob minutovou hranici časem 59,73. Její mladší spoluplavkyně Lada Máková brala dvě stříbra a bronz, Kačka Hradská stříbro na 200m VZ a naše druhá nejstarší účastnice přeboru – Natalie Stránská vyplavala bronz na 50m prsa.

Mezi muži bylo k vidění hned několik soubojů domácích plavců o nejvyšší stupínky, především generační souboj prsařů Janovský vs. Turek, kteří se utkali o zlato hned dvakrát, a to na 200m prsa a 200m polohový závod. Úspěšnější byl v obou případech zkušenější Jirka Janovský, který vyškolil svého mladšího kolegu a na obě tratě si doplaval pro zlato, přičemž ve zmiňované polohovce vytvořil jak osobní, tak i oddílové maximum časem 2:12,86. Kubovi to nemuselo být líto, spravil si chuť prvním místem na poloviční trati – 100m prsa, pokoušel se o zlato ještě na stejné vzdálenosti na polohovce, ale tam byl tentokrát rychlejší Ondra Hašlar. Další přímý souboj o zlato předvedla dvojice Mittner-Verner na 200m motýlek, kde byl rychlejší Kuba Mittner v novém osobním rekordu 2:11,46, což na první místo stačilo, ale na oddílák v držení Davida už nikoli, byť jen o tři desetinky. Své vystoupení pak ještě doplnil zlatem na nejrychlejší trati – 50m volný způsob. David nezůstal pozadu a s přehledem si doplaval pro zlato na trati 800m volný způsob. Mezi medailisty se z našich řad objevili ještě tito plavci: Adam Pekař dvakrát stříbrný na 800m VZ a 1500m VZ, Bruno Brejcha 3. místo na 50m VZ a Michal Redlich taktéž bronz, v jeho případě na trati 100m prsa.

Ostatní naši plavci sice zaostali za medailovými pozicemi, ale to je rozhodně nemusí mrzet, jelikož i sbírání zkušeností se počítá, zvlášť v případě konkurence těch nejlepších z obou krajů, jak Prahy, tak i středních Čech.

Poděkování si kromě plavců, kteří rozhodně patří mezi krajskou elitu, zaslouží i rozhodčí a organizátoři závodů, díky kterým proběhlo vše hladce a bez průtahů. Dále pak trenérům, bez jejichž vedení by se takových výsledků rozhodně nedosáhlo. V neposlední řadě pak i plaveckému výboru AŠMB, který bez jakékoli finanční odměny vede klub vstříc úspěchům na závodním poli.

Celkové výsledky najdete zde: Výsledky