Plavci přivezli z přeboru Středočeského kraje celkem 26 medailí

Vůbec poprvé se konaly krajské přebory dorostu a dospělých Prahy a Středočeského kraje na domácí půdě mladoboleslavského oddílu, a tak měli naši plavci šanci ukázat, že patří ke krajské elitě. Celkem vyplavali 26 medailí a v konkurenci se rozhodně neztratili.

Tituly přeborníků, respektive přebornic kraje, se podařilo získat hned třem ženám z oddílu. Čtyři zlaté a jednu stříbrnou ukořistila naše nejúspěšnější dosavadní plavkyně Natálie Tužilová. Kristýna Čanaky vybojovala zlatou medaili na 100m VZ, k ní přidala 4 stříbrné a 3 bronzové medaile, na 50m prsa ještě stihla získat zpátky oddílák časem 34,87. Svou jedinou medaili a k tomu zlatou, vyplavala Tereza Výmolová na 100m znak v čase 1:07,67. Poslední závodnicí, která stihla přidat cenný kov do sbírky, byla Kateřina Tancmanová – stříbro na 50m motýlek, a jen těsně jí uniklo zlato. Anna Kozmérová, Simona Šindlerová a Tina Podzimková sice nezískaly umístění v TOP3, ale zlepšily si svá letošní maxima.

Mezi muži byl nejúspěšnější Jiří Janovský, který získal celkem 4 stříbrné a jednu bronzovou medaili, dvě stříbra přidal i Michal Lhotka, a tři bronzy Šimon Fišer. Třetí místo pak přidal ještě Jakub Mittner na nejdelší trati 1500m VZ a k tomu oddílový rekord 13-ti letých na 50m znak časem 32,06 a 200m znak za 2:24,00. Matěj Pařízek stále čeká na svou první medaili z krajského přeboru, letos mu unikla o pouhé dvě setiny sekundy, když nezvládl závěr tratě 100m znak, což znamenalo čtvrté místo. Jakub Turek opět posouvá nejen svoje, ale i oddílové maximum na 100m prsa 13-ti letých časem 1:13,66 a také na 100m PZ (1:10,53). Bruno Brejcha skončil čtvrtý na 1500m VZ a pátý na 200m motýlek v pěkném čase 2:33,56. Filip Švásta skončil nejlépe devátý. Předseda oddílu Radek Šitera také okusil závodní tempo a skončil dvakrát jedenáctý na 50m a 100m motýlek. Nejstarší člen naší výpravy Martin Brucha bral až 33. místo na 50m VZ.