Neratovický pohár ve sprintérském víceboji

O uplynulé sobotě se boleslavští plavci podívali na první závody v novém roce a rozhodně se mezi konkurencí neztratili. Pro naše plavce byly závody zajímavé i tím, že se na chvíli vymanili z vytrvaleckého prostředí, ve kterém na začátku sezóny tráví většinu svého času.

Všech 19 závodníků se představilo na povinných 50 metrových tratích, ve kterých sbírali body pro celkové pořadí. A všichni si také zaplavali minimálně jednu dvojnásobnou trať.

V celkovém souhrnu se víc dařilo našim ženám, které v konečném bodování skončili na 2. místě, muži na 5. Celkově tak hodnotím závody velmi pozitivně.

A nyní již k výkonům nejlepších z nejlepších. Nejúspěšnějším zástupcem mužů se stal Jiří Janovský, který si pohlídal sváteční přípravu a získal 2. místo na trati 100 P v novém osobním i oddílovém rekordu. Dále pak potrápil našeho motýlkáře Janka Černého, kterému vypálil rybník na 50 M a s časem 27,68 si vyplaval 3. místo a upevnil si tak bronzovou příčku i v boleslavských tabulkách nejlepších dosažených časů.

A pak už tu máme hlavně ženy! Ty vyplavaly celkem 16 pódiových umístění – 5 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových. Verča Tondrová a Markéta Tužilová 4 stupně vítězů, Natka Stránská a Terka Pužmanová 3 a Kačka Tancmanová s Natkou Tužilovou po 1. Poslední jmenovaná, ač nejmladší z celé výpravy, porazila krom všech stejně starých závodnic i všechny své týmové kolegyně a zaplavala nejlepší čas na 50 P. Klobouk dolů za tak příjemný skalp.

Ovšem za zmínku stojí i výkony ostatních našich plavců. Ačkoliv na začátku sezony, dokázali si téměř všichni zlepšit osobní rekordy (aspoň pár). Někdy o desetinu, jindy i o téměř 6 vteřin jako Bětka Nováková na 100M. Třeba se od teď bude do Neratovic těšit víc než doposud, když jí to tam tak rychle plave.

Ze sprintérského víceboje zůstal příjemný pocit, unavení plavci, velmi slušné časy a trenér bez hlasu. Časy se, věřím, budou dále zlepšovat, závodníci zregenerovali ve zbytku víkendu, příjemný pocit v nich určitě zůstane a trenér si na příští závody vezme megafon.

Jan Muzikant.

Kompletní výsledky jsou ke stažení zde.