Nejmladší plavci vítězili na Středočeském poháru nejmladšího žactva

Minulou sobotu 6.4. to nejmladší mladoboleslavští plavci pořádně rozjeli v příbramském bazénu. Ze středočeského poháru nejmladšího žactva dovezli celkem 7 individuálních medailí. A navíc vyhráli zlatou a stříbrnou medaili v týmových štafetách.

I přes jednu smolnou diskvalifikaci patřil k nejúspěšnějším plavcům Yuva Belkacem, získal 3x zlato (na 200 vz, 50 vz a 100 p). Zlatou a bronzovou medaili vybojoval i náš nejmladší plavec Filip Vyhlídko, a to na tratích 100 vz a 50 vz. A na další dvou úsecích skončil těsně pod stupni vítězů. Z řad žaček si pro dvě medaile doplavala Ella Šrajerová, která vystoupila na nejvyšší stupínek na 200 vz a stříbrnou medaili získala na 50 vz. Hezký sportovní zážitek jsme mohli vidět na 4×50 pz. Kdy boleslavská štafeta po napínavém souboji se štafetou z Berouna dohmátla těsně na druhém místě. Uplný závěr dne skončil pro náš oddíl zlatou tečkou, kdy sestava Šrajerová, Vyhlídko, Tůma, Belkacem porazila všechny zbylé štafety a domů si odvezla vybojované zlato. Celkově se 1. kolo poháru všem žačkám a žákům velmi vydařilo, neboť každá zaplavená trať u všech končila osobním rekordem. A všichni si zasloužili velikou pochvalu od trenérky a zaplavavné výsledky budou určitě velikou motivací do dalších tréninků a závodů. Poděkování patří také samotné trenérce Tereze Šoutové za přípravu a organizaci našich nejmladších závodníků!