Muži po 35 letech zvítězili v krajském kole MČR družstev, ženy skončily druhé

V roce 1989 mladoboleslavští muži naposled vyhráli krajské kolo MČR družstev – to již od minulého víkendu neplatí. Tým ve složení (Brejcha, Hašlar, Janovský, Mittner, Pekař A., Turek, Verner) ziskem 15041 bodů skončil na prvním místě s náskokem téměř 600 bodů na druhé místo, na kterém skončila ELMA Kladno. Ženy braly stříbrnou příčku těsně před Příbramí, zvítězilo KSP Kladno.

Výprava AŠMB složila celkem tři družstva, mužské áčko a béčko, ženy pouze áčko. Ještě před samotným závodem bylo jasné, že mezi muži budeme patřit k předním favoritům, stejně jako v minulých letech, avšak pokaždé nás něco zabrzdilo, ať už nemoci a množství omluvenek, popřípadě diskvalifikace. Role favorita se potvrdila od samého začátku. První disciplínu 200m prsa ovládl veterán Jiří Janovský po dramatickém souboji s Martinem Dřevínkem z ELMA, Jakub Turek na svého staršího kolegu nestačil, ale chuť si napravil na poloviční trati, kde zvítězil. Ačkoli toto byla naše jediná individuální vítězství, i ostatní se drželi v popředí a každý ze členů mužského áčka doplaval minimálně v TOP5. Nejhodnotnější výkon, oddílový rekord na 100m kraul a zároveň nejvíc bodů přinesl našemu týmu Jakub Mittner následovaný Davidem Vernerem. Adam Pekař, který byl do A-týmu povolán díky absenci jeho staršího bratra a Františka Musila, musel zabrat a vytvořil si osobní maximum na 100m znak. Bruno Brejcha si zaplaval hezký osobní rekord na 100m kraul. Ondra Hašlar zůstal těsně za hranicemi svých osobáků. Ve štafetách se podařilo našim plavců také posunout oddílové rekordy, jak na 4x100PZ, tak i 4x100VZ.

Ženy oslabené z minulých let o několik vynikajících plavkyň, ať už z důvodů ukončení kariéry, či zdravotních problémů, musely předvést taktéž kvalitní výkony, pokud chtěly myslet na postup do semifinále. Dopolední program bohužel přinesl diskvalifikaci Elišky Sedláčkové na 200m motýlek a naděje se tak razantně snížily, nicméně díky výkonům Kateřiny Hradské, která zaznamenala nejlepší bodový výkon na 200m kraul, a Daniely Havelkové, která pro změnu zaplavala nejvíc bodů z našich plavkyň, se podařilo dopoledne ztrátu stáhnout na třetí místo. Odpoledne pak nenechaly ženy nic náhodě a s těsným náskokem na třetí Příbram skončily nakonec druhé. Suverénně si pro první místo mezi ženami doplavalo KSP Kladno.

B-tým mužů si svou pozici z minulého roku neudržel, především díky plánované maximalizaci bodového zisku u A-týmu a neúčasti mnoha plavců nebylo z čeho brát, do boje musel nastoupit i trenér družstva A – Jan Bucha. Ani bodový přínos Franty Štěpánka nestačil. Rozhodně nepomohly diskvalifikace Kysely a Belkacema, kteří by měli zapracovat na své závodní koncentraci. Z šestého místa se B-tým našich mužů propadl na místo dvanácté a uzavřel tím pořadí klubů.

I přes pár klopýtnutí se krajské kolo MČR družstev vydařilo, především pak návrat mladoboleslavských mužů na pomyslný středočeský trůn. Ani druhé místo žen není zklamáním, ba naopak motivací, aby se zas někdy v budoucnu objevily na první příčce.

Dík patří nejen plavcům, trenérům a činovníkům klubu, ale též je třeba pochválit výbornou a rychlou organizace závodů, díky čemuž závody proběhly rychle a bez problémů.