Mezinárodní Mistrovství ČR v Pardubicích

Pardubice hostily největší tuzemský závod Masters pro letní sezónu, důkazem toho bylo téměř 300 závodníků z osmi států. Nesměla chybět ani osmičlenná výprava AŠMB ve složení – Brabcová Radka, Brucha Martin, Grulichová Blanka, Hoferek Jan, Janovský Jiří, Pekárnová Markéta, Sobotka Lukáš, Šitera Radek. I přes masivní startovní listinu se boleslavští plavci neztratili, vyplavali celkem 10 individuálních zlatých medailí napříč kategoriemi a dvě zlaté ze štafety. Nejúspěšnější byl tradičně Jirka Janovský, který vyhrál 200m prsa a 200m polohový závod nejen v kategorii, ale i absolutně, na prsa vylepšil svůj český rekord kategorie 35-39 let, který má nyní hodnotu 2:33,78, na polohový závod k němu chyběla pouhá desetinka vteřiny. Mezi nejlepší tři plavkyně absolutně se dostala i Blanka Grulichová na 800m volný způsob, znamenalo to i zlatou medaili v kategorii, další zlatou pak přidala na 200m volný způsob. Velmi milým překvapením byl i nový český rekord na 200m motýlek kat. 30-34 let, který předvedla Radka Brabcová časem 2:51,72, což znamenalo i první místo, další “zlatonku” přidala ještě na poloviční motýlkové trati. Dvě první místa do své sbírky přidala i Markéta Pekárnová na 50m a 100m prsa (na 50m trati chybělo k českému rekordu 25 setinek). Prvenství pak přidali i Radek Šitera na 50m motýlek a Honza Hoferek na 100m volný způsob. Lukáš s Martinem v individuálních závodech těsně minuli stupně vítězů, je tedy třeba ještě přitvrdit v tréninku, konkurence nespí. Kvalitní časy pak byly k vidění i v závodech štafet, kvarteto Grulichová, Hoferek, Janovský, Pekárnová zaplavalo dvě první místa – na 4x50m PZ i 4x50m VZ. Na kraulovou štafetu 4 desetinky od českého rekordu věkové kategorie 160-199. Našim stále mladým a nadějným plavcům gratulujeme !!