Medailové žně na Mistrovství Středočeského kraje a Prahy

Zdařilou jízdu zažil náš klub na pátečním a sobotním tažení v pražském Podolí, kde probíhalo krajské mistrovství jak Prahy, tak i středních Čech. Mezi nejlepšími plavci v kraji posbírali naši závodníci celkem 35 medailí, z toho 10 zlatých. Hned třikrát se z titulu mistra kraje radoval nestárnoucí matador boleslavského plavání Jirka Janovský, který proměnil všechny své tři starty (200m polohový závod, 100m a 200m prsa) ve zlato. Výborně si vedla i Viki Fišerová, která posbírala hned 7 medailí, přebornicí se stala na 50m prsa a 200m polohový závod. Specialista na dlouhé tratě David Verner byl taktéž dvakrát první, a sice na 400m volný způsob a 200m motýlek. Mezi další přeborníky kraje se pak z našich řad zařadili: David Pekař na 1500m volný způsob, Michael Švásta na 50m znak a Jakub Turek na 50m prsa. Kvalitní výkony byli ale vidět i u ostatních závodníků, Jakubu Mittnerovi uniklo zlato hned několikrát, skončil 4x druhý, k tomu přidal jeden bronz. Ondra Hašlar se musel poklonit před zkušenějšími závodníky, bral dvě stříbrné a jeden bronz, na 200m polohový závod mu uniklo zlato o pouhé dvě desetinky. Kateřina Hradská skončila nejlépe druhá na 800m volný způsob, Lada Máková třetí na 50m znak, Adam Pekař taktéž třetí na 1500m volný způsob. Velkolepý návrat na startovní bloky po více než roční pauze zažila Simona Šindlerová a trenér Jan Bucha. Simča návrat oslavila stříbrem na 100m volný způsob a bronzem na 100m znak. Honza Bucha pak předvedl kvalitní souboj na 50m volnů způson s dalším veteránem boleslavského plavání – Honzou Hoferkem, který je v přípravě na MS masters v Japonsku, o pár desetinek úspěšnější byl starší Honza Hoferek. Šimon Štípek, Franta Štěpánek a Bruno Brejcha skončili mimo stupně vítězů, ale takový je holt sport, je třeba vytrvat. Nejen vítězům, ale všem závodníkům a trenérům patří velký dík za vzornou reprezentaci mladoboleslavského plavání !