MČR v dálkovém plavání za účasti boleslavských plavců

Tuto neděli se konalo Mistrovství ČR v dálkovém plavání.
Z našeho oddílu se tohoto mistrovství zúčastnili 3 závodníci. Mladší žáci letos plavali poprvé 5km, což je v podolském bazénu rovných 100 bazénů. V této kategorii bojovali Honzík Hoferek a David Verner. Pro Honzu to byly první dálkové závody a s “pětkou” v bazénu se popral báječně. Do cíle doplaval v čase 1h 23min a 6s. Letos bohužel plaval mimo soutěž (pro kvalifikaci na toto mistrovství musí závodník absolvovat závod na otevřené vodě od začátku srpna předešlého roku), ale s tímto časem by jinak dosáhl na 10. místo v kategorii v České Republice! Jeho kolega David Verner bojoval od začátku do konce a po výborném vyrovnaném výkonu bere 3. místo!! v mladších žácích. Jeho čas byl 1h 11min a 54s. Poslední z našich plavců byl Michal Lhotka, který plaval mezi staršími dorostenci a jeho druhý nejlepší čas 1h 3min a 26s stačil na 8. místo.
DĚKUJEME za skvělou reprezentaci oddílu na prvním individuálním mistrovství ČR v letošním roce.