Letní mistrovství ČR juniorů 2022, stříbrná a bronzová medaile

Nejlepší juniorští plavci České republiky, kteří se nominovali svými výkony na tuto prestižní událost, se sjeli o ve dnech 22. až 24. dubna 2022 na Letní mistrovství České republiky do Zlína. Z oddílu AŠMB si účast vyplaval rekordní počet juniorů a juniorek, a to osm chlapců (Bruno Brejcha, Ondřej Hašlar, Jakub Mittner, Adam Pekař, David Pekař, Michael Švásta, Jakub Turek a David Verner) a pět dívek (Viktorie Fišerová, Eliška Flodrmanová, Daniela Havelková, Lada Máková a Simona Šindlerová).

Pět našich plavců se během mistrovství probojovalo do finálových rozplaveb, kde už přímo závodili o medaile. Byli to Bruno Brejcha, Viktorie Fišerová, Jakub Mittner, Michael Švásta a Jakub Turek.

Z účasti ve finále nakonec cinkly dvě medaile. Viktorie Fišerová vyplavala bronz ve velmi vyrovnaném závodě na 200 m polohový závod, kdy v její prospěch znamenala medaili jedna setina sekundy. Viki přidala ještě jedno čtvrté místo na 200 m volný způsob, ostatní umístění s jedinou výjimkou byla v top 10. Viktorka plavala v kategorii s o rok staršími plavkyněmi, proto se příští rok můžeme zcela jistě těšit na její ještě lepší umístění. Stříbrnou medaili přidal Jakub Mittner na trati 400 m polohový závod, po dvou bramborách, tedy 4. místech z 400 m volný způsob a 200 m motýlek, z předešlých dnů, jistě zaslouženou. Kuba se umístil ve všech svých ostatních startech do 9. místa.

Do top 10 přidali umístění i Jakub Turek v závodě na 50 m prsa (6.) a 100 m prsa (10.) a David Verner svým devátým místem na těžké trati 200 m motýlek.
Skvělou atmosféru mistrovství znamenaly i štafetové závody. Naši plavci se účastnili štafet na 4 x 100 m polohový závod mix a 4 x 100 m polohový závod juniorky a junioři.

Všichni plavci předvedli krásné a bojovné výkony na samé hranici svých možností, u některých omezených nemocí nebo zraněním. O konečném umístění na této akci často rozhodují setiny a desetiny, tak vyrovnané výkony zúčastnění plavci předvádějí, proto i účast na MČR je sama o sobě obrovským úspěchem.

Gratulujeme nejen našim plavcům, ale i jejich trenérům, panu Janu Buchovi a Zdeňku Novákovi, kteří je k těmto výkonům připravili.

Celkové výsledky našeho oddílu v příloze: LMČRJ_Zlín_24_4_2022_Výsledky_klubů_FINAL (2)
.