Janovský přeborníkem Středočeského kraje

O víkendu se konalo v Kladně mistrovství Středočeského kraje a Prahy v plavání, kam zavítalo 222 závodníků z 23 oddílů. Každoroční medailová účast na těchto závodech by se pro boleslavský tým dala nazvat rutinou. Celkem naši plavci přivezli 15 medailí, z nichž pouze jedna byla zlatá, ale i přesto se v konkurenci těch nejlepších z kraje rozhodně neztratili, a oproti minulým přeborům bylo vidět lehké zlepšení, alespoň co se počtu medailových umístění týče.

Stříbrná kletba – tak by se dal vystihnout průběh krajských přeborů v podání našich závodníků. Osobních rekordů bylo díky technickým zádrhelům ze strany pořadatele jako šafránu nejen z naší strany, a tak se plavalo čistě o umístění. Celkem 11 stříbrných je proto úctyhodný výkon, ale tak trochu s hořkou příchutí. Největší medailovou nadílku přivezla jako tradičně Veronika Tondrová, která svých šest druhých míst doplnila jedním bronzem. Jediné zlato pro náš oddíl vyplaval Jirka Janovský na 100m prsa časem 1:07,7 a nechal za sebou nejen všechny Středočechy, ale i Pražany, představení pak doplnil čtyřmi druhými místy. Jedním stříbrem dále doplnili sbírku Jan Černík na 50m kraul a Markéta Tužilová na 200m znak. Za zmínku stojí i čtyři čtvrtá místa v podání Terezy Pužmanové, které cenné kovy unikly o vlásek. Stupně vítězů těsně unikly i vytrvalcům Michalu Lhotkovi a Janu Černému, kteří také přivezli „pouze“ čtvrtá místa. Ostatní závodníci našeho oddílu sice na umístění v TOP 3 nestačili, ale většina se umístila v elitní desítce, což se mezi nejlepšími z kraje rozhodně cení. Pro mnohé to byly první přebory bez rozdílu věku, a i když pro ně byly medailové pozice daleko, nabrané zkušenosti jsou pro ně v tomto případě mnohem důležitější. Zimní sezóna je ve své polovině a plavce ještě čeká několik zkoušek před vrcholem, kterým je Mistrovství ČR. Plavce i trenéry tak čeká ještě hodně práce