David Verner druhý na MČR v dálkovém plavání, v Českém poháru zvítězil

V neděli 7.4.2024 v neděli proběhlo Mistrovství České Republiky v dálkovém plavání na Podolském 50m metrovém bazénu a to na vzdálenost 5 km.
David Verner roč.2007 z mladoboleslavského plaveckého oddílu se s tratí popral výborně a pokořil hodinovou hranici:
časem 59 minut 19 sekund si vybojoval 2.místo v kategorii mladšího dorostu.

Tuto distanci plaval velmi vyrovnaně s velkým nasazením od začátku závodu a v tomto tempu se mu podařilo vydržet celý závod. Nově se může používat i čip na snímání tepové frekvence, který po doplavání ukáže vytížení závodníka. Tyto údaje jsou velmi zajímavé, jak pro plavce samotného, tak pro jeho trenéra, který může vyhodnotit připravenost svého svěřence.

Celkově příprava na toto MČR je vždy velmi intenzivní a náročná. Předchází jí řada naplavaných km, které David naplavával pod vedením trenéra Jana Buchy a dále na soustředěních SCM pod vedením trenéra Adama Kavříka.

Nyní se David musí přeorientovat na kratší tratě a dalším vrcholem by měla být nominace na Mistrovství ČR juniorů v plavání, které se v letošním roce koná opět na plaveckém bazénu v Praze v Podolí 24.5.-26.5.2024. Nicméně nyní čeká nejen Davida, ale i ostatní plavce a trenéry z AŠMB náročné období, kde se budou snažit zaplavat co nejvíce limitů pro přijetí na toto MČR.

Před samotným MČR na 5km v bazénu předcházelo „ slavnostní vyhlášení Českého poháru 2023 v dálkovém plavání“, kde se podařilo mladoboleslavskému plavci Davidovi Vernerovi ročník 2007 vybojovat 1.místo v kategorii mladšího dorostu. Tomuto úspěchu předcházela celá řada závodů na otevřené vodě v roce 2023, o kterých jsme již informovali v loňském roce.