Černík, Janovský a Tondrová přeborníky Středočeského kraje

Pátek a sobota patřily v plaveckém areálu pražského Podolí plavcům ze všech koutů Středočeského kraje a Prahy. Konaly se zde krajské přebory, kde nesměla chybět ani výprava mladoboleslavského oddílu. Mezi krajskou elitou se naši plavci rozhodně neztratili a kromě jiného přivezli i tři tituly mistra Středočeského kraje.

Naše družstvo odjelo na závody ve složení: Bolková Adéla, Bucha Jan, Černík Jan, Černý Jan, Hoferek Jan, Janovský Jiří, Lhotka Michal, Pařízek Matěj, Pokorný Martin, Pužmanová Tereza, Stránská Natalie, Šitera Radek, Švásta Filip, Tancmanová Kateřina, Tondrová Veronika, Tužilová Markéta, Výmolová Veronika, Zouharová Veronika.

V pátek začaly závody nejrychlejší tratí na 50m VZ. A hned napoprvé se našim barvám zadařilo, když za sebou Verča Tondrová nechala celý zbytek startovního pole a suverénně si dojela pro zlato časem 27,96. Mezi muži vybojoval bronz Honza Černík, pěkný výkon předvedl i veterán Honza Hoferek, který doplaval šestý, těsně za ním na sedmém místě Honza Bucha, kterému jeho oblíbená trať nesedla. Poté přišel na řadu nejkratší prsový úsek – 50m prsa. Zde se dařilo Natce Stránské, avšak stačilo to jen na čtvrté místo, Adéla Bolková skončila šestá, mezi muži získal bronz Jirka Janovský a na sedmé příčce skončil další z našich veteránů – Martin Pokorný. Osobním rekordem se pak předvedl Michal Lhotka na 400m volný způsob (4:26,58), ale to však stačilo pouze na sedmé místo. Hned poté překvapil Janek Černý třetím místem na 100m motýlek. Pátek byl uzavřen závodem na 200m polohový závod, kde byla z našich žen nejrychlejší Markéta Tužilová na šestém místě, a mezi muži Jirka Janovský, čtvrtý o 4 setiny mimo medailové pozice.

Sobotní ráno začlo jako již tradičně sprinty. Tentokrát na 50m znak, kde jsme byli svědky dalšího zlatého úspěchu našeho oddílu, a to v podání Honzy Černíka, osobním rekordem se předvedl i čerstvý dorostenec Matěj Pařízek a skončil osmý. Na stejné trati získala Tereza Pužmanová bronz. Další medailové úspěchy zaznamenali Jirka Janovský druhým místem na 100m prsa a Janek Černý třetím na 200m motýlek. Odpoledne začalo nejkratším motýlovým úsekem na 50m. Honza Černík opět potvrdil své sprinterské kvality a získal stříbro, zajímavý byl i generační souboj mezi Jankem Černým a Radkem Šiterou, kde Radek svému o 12 let mladšímu kolegovi nadělil 5 setin a skončil na devátém místě. Další cenné kovy do sbírky přidala ještě Tereza Pužmanová stříbrem na 100m volný způsob, Honza Černík taktéž druhý na 100m znak a vytoužené zlato přidal na nejdelší prsovou disciplínu Jirka Janovský, kdy na dvousetmetrové distanci dohmátl první o 19 setin. Těsně za stupni vítězů skončili Natalie Stránská (4. místo na 200m prsa) a Michal Lhotka (4. místo na 800m volný způsob).

Tým pod taktovkou trenéra Jana Muzikanta dovezl z přeborů celkem 9 cenných kovů a potvrdil rostoucí formu, která bude potřeba pro nadcházející Mistrovství ČR jak žactva, tak i dospělých. A především také pro Mistrovství Evropy masters v Londýně, kde budou naši veteráni měřit síly s těmi nejlepšími, a které se koná již za měsíc.