Boleslavští plavci ovládli Letní pohár ČR

Druhý červnový víkend hostila kladenská plavecká aréna první opravdu velké závody pro desetileté plavce – Letní pohár ČR.

Naplněná tribuna kladenského bazénu byla svědkem dvoudenních soubojů nejlepších závodníků z Čech.

V obrovské konkurenci šesti desítek klubů, se o své medaile a úspěchy vydali bojovat i 3 plavci z Mladé Boleslavi (František Hulčík, Linda Máková a Anežka Dutá).

Kvalifikační časy našich závodníků již dopředu avizovaly vícenásobný útok na stupně vítězů. Prognózy o medailových hodech se potvrdily. Plavci získali celkem 10 zlatých a 1 stříbrnou medaili. V sobotním odpoledním programu se naše trojice plavců ukázala celkem 8-krát v pěti disciplínách. Hned v první disciplíně 100m znak získala Linda Máková první zlatou medaili a zároveň posunula hranici osobního rekordu o čtyři sekundy. Anežka Dutá si posunula svůj osobní výkon o šest sekund. V disciplíně 100m znak nastoupil František Hulčík a s časem 01:14,61 upravil oddílový rekord o čtyři sekundy a získal tak první zlatou medaili. Děvčata pokračovala disciplínou 50m prsa, kde Linda dohmátla jako první a vyplavala si tak svůj druhý nejcennější kov. Anežka si opět zlepšila osobní maximum o téměř dvě sekundy. V disciplíně 100m motýl Franta sice dohmátl o čtyři sekundy později oproti kvalifikačnímu případu, nicméně pořád to stačilo na druhou zlatou medaili. Linda v disciplíně 100m polohově ukázala, že je opravdu všestrannou plavkyní a s pětisekundovým náskokem suverénně vyplavala třetí zlatou medaili.

Odpolední program zakončil Franta disciplínou 400m volný způsob. Ačkoliv se Franta zatím jeví jako borec na krátké tratě, 400 metrů vzal zodpovědně. Časem 5:24,70 stanovil další oddílový rekord a získal tak třetí zlatou medaili. Nedělní dopoledne plavci odstartovali disciplínou 100m volný způsob, kde Linda ve velice vyrovnaném souboji nakonec přeci jen zvítězila a připsala si tak již čtvrtou zlatou placku. František potvrdil, že se jedná o jeho oblíbenou trať a časem 01:07,16 přepsal další oddílový rekord a získal opět nejcennější kov. Vsichni tři plavci pokračovali disciplínou 50m znak. Sérii začal Franta ziskem páté zlaté medaile. Linda se rozhodla vyzkoušet bdělost místních rozhodčích, nicméně trestu v podobě diskvalifikace za předčasný start bohužel neušla. Anežka na 50m znak znovu posunula svůj osobní výkon. Franta ukázal na trati 200m volný způsob, že má stále dostatek sil a s náskokem 14 sekund dohmátl pro celkovou šestou zlatou medaili a zároveň stanovil další oddílový rekord.

Linda zakončila své vystoupeni v Kladně náročnou disciplínou 400 m volny způsob. V silné konkurenci, kde se holky doslova přetahovaly o každý centimetr tratě Linda skončila na výborném druhém místě a získala tak stříbrnou medaili. Nicméně posunula si své osobní maximum o 12 sekund.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem plavcům za velice vydařené závody a skvělé reprezentaci mladoboleslavského oddílu. V neposlední řade je nutno také vyzdvihnout výkony Anežky Duté, zatímco Franta s Lindou jsou již ostřílení závodníci a patří mezi nejrychlejší plavce ročníku 2013 v ČR, Anežka se závodnímu plaváni věnuje podstatně kratší dobu, a přesto se probojovala mezi nejlepší plavce z Čech a svými výkony se rozhodně neztratila. Ba naopak, dokázala naprosto rovnocenně soupeřit s plavci mnohonásobně zkušenějšími, vytvořit si samé osobní rekordy a je tak velkým příslibem do budoucna.

Veliké díky patří také trenérům a rodičům, bez jejich podpory bychom se neobešli.