45. Mladoboleslavská vlnka

V sobotu 20.ledna se do Mladé Boleslavi sjelo 211 závodníků ročníku 2012 a mladších z 21 oddílů, aby otestovali svou formu po vánoční pauze a před jarní částí sezóny.
Mladoboleslavský oddíl u toho samozřejmě nemohl chybět, reprezentovalo nás celkem 14 plavců (5 dívek a 9 kluků). A domácí závodníci se mezi konkurencí rozhodně neztratili.

František Hulčík dokonce vytvořil nejvíce bodovaný výkon mezi žáky, když 100VZ zaplaval za 1:04,96. Barbora Jandová a Linda Máková skončily na 4. resp. 5. místě dle bodů. František Hulčík proměnil každý svůj start v medaili (5x zlato, 1x stříbro), Yuva Belkacem bral 3x zlato, 1x stříbro, Šimon Blažek 1x bronz a 3x TOP 5, Barbora Jandová 1x zlato, 1x stříbro a 2x TOP 5, Linda Máková 1x stříbro, 1x bronz a 2x TOP 5, Kateřina Mannová 1x stříbro a 5x TOP 5. Příjemným překvapením byl bronz Filipa Vyhlídka na 100Z, je to pro něj určitě velká motivace do další sezóny.
Ani ostatní se rozhodně za své výkony nemusí stydět. Co start, to prakticky osobní rekord. Zvyšující se výkonnost našich závodníků je známkou zodpovědného přístupu k tréninkům, a slibuje pěkné výkony na základních soutěžích a Středočeském poháru nejmladšího žactva.

Tradičním zpestřením těchto závodů bývá závod trenérů na 100PZ. Letos náš oddíl reprezentovali hned 2 trenéři – Ondřej Eliáš a Radka Brabcová. Motivováni dopoledními výkony svých svěřenců se nedali zahanbit a Ondra si doplaval pro 1. a Radka 2. místo (počítáno dle Masters bodů).

První závody nové sezóny jsou minulostí, ukázaly aktuální formu závodníků a také, co je třeba zlepšit a na čem zapracovat. Děkuji všem mladoboleslavským účastníkům za reprezentaci, rodičům za fandění a trenérům za přípravu.