3. kolo Středočeského poháru nejmladšího žactva v Rakovníku se vydařilo

V sobotu 25.května se v rakovnickém bazéně konalo 3. kolo Středočeského poháru nejmladšího žactva. Z Mladé Boleslavi se ho nakonec zúčastnilo 11 závodníků. V této soutěži jsou děti (kluci a holky zvlášť) hodnoceny dohromady napříč ročníky.

Nejlépe se vedlo Filipu Vyhlídkovi (rn 2016), který čtyři individuální starty proměnil na tři umístění na bedně (1x 1.místo a 2x 3.místo). Ella Šrajerová si vyplavala 2x 3.místo. Tato slečna dostala slušnou porci disciplín. Musela se premiérově poprat s disciplínou 50M a to hned dvakrát po sobě (nejprve ve štafetě a vzápětí v individuálním startu). 25M si střihla i v 100PZ a celé své sobotní vystoupení završila 200VZ.

I další mladoboleslavští závodníci se rozhodně neztratili. Honza Šnýdr bral 6. a 7. místo, Bohouš Tůma 2x 8. a Fanda Kozák 5. místo. Toto jméno si zapamatujte, Fanda je ročník 2016, plave necelý rok, a již teď šlape starším klukům na paty! Dívčí část týmu (K. Popková, K. Lavická, N. Votočková) jely hlavně sbírat zkušenosti a rozhodně se mezi konkurencí neztratily. Pokud jim vydrží stávající nadšení a tréninková píle, úspěchy se pak také jistě dostaví.

Mladá Boleslav se zúčastnila i závodu štafet. Na 4×50 PZ se podařilo sestavit jeden tým (Tůma, Vyhlídko F., Šrajerová, Šnýdr), který jen těsně zaostal za stupni vítězů. Kraulové štafety byly dvě. Kvarteto Šnýdr, Šrajerová, Vyhlídko F. a Tůma bralo bronz.

Tyto závody byly otevřené i pro ročník 2014. Z Mladé Boleslavi se do Rakovníku nakonec vydala trojice starších plavců (Vyhlídko J., Täubner a Hubka), aby si ověřili formu před nadcházejícími krajskými přebory v Neratovicích. Nejlépe se dařilo J. Vyhlídkovi, který se pokaždé umístil v Top 5 (1x 2., 2x 3., 2x 4., 1x 5.).

Těmito závody se ukončila závodní sezóna pro mladší děti, tréninky však pokračují dále, a již teď se začínáme chystat na další sezónu. Je třeba ocenit všechny děti za pokroky, které během celého roku udělaly, s jakým přístupem chodí na tréninky a samozřejmě, jaké výkony předvedly na závodech. Rodičům děkuji za support a trenérům za přípravu svých svěřenců. Krásné léto všem!